22 lutego w lokalu Gminnej Spółdzielni „SCH” zebrała się dwunastoosobowa grupa inicjatywna, która podpisała statut i założyła Spółdzielnię pod nazwą Bank Spółdzielczy w Baborowie.
Bank Spółdzielczy – jak wszystkie działające w tym okresie spółdzielnie bankowe przekształcił się w Kasę Spółdzielczą.
Zgodnie z nową ustawą o prawie bankowym, placówkę przekształcono w „Bank Spółdzielczy”. Centralą finansową i rewizyjną Banku stał się Bank Gospodarki Żywnościowej (BGŻ).
21 grudnia oddano do użytku nowy budynek Banku Spółdzielczego przy ul. Moniuszki 1.
27 marca podpisano umowę o przystąpienie do Zrzeszenia Banku Polskiej Spółdzielczości SA w Warszawie.
Uruchomienie Punktów Kasowych w Suchej Psinie oraz w Tłustomostach.
Uruchomienie kantora wymiany walut oraz wprowadzenie rachunków walutowych.
Cele statutowe i odpowiedzialność społeczna
Bank Spółdzielczy w Baborowie mimo rosnącej konkurencji ze strony banków komercyjnych oraz instytucji parabankowych, skutecznie działa na rynku międzybankowym. Przyjazny stosunek do klientów, kompetencja i coraz szersza gama usług bankowych pozwala utrzymać obecnych i pozyskać nowych klientów. Przynosi to pozytywne efekty wyrażające się wzrostem sumy bilansowej , obliga kredytowego, oszczędności oraz funduszy własnych banku.
Do istotnych zagadnień na które Bank zwraca uwagę w swoim działalności to: osiągnięcie dominującej roli na terenie działania banku, budowanie i utrwalanie więzi między bankiem i klientem, dalsze ekonomiczne i społeczne umacnianie pozycji na rynku.
Realizując swoje zadania statutowe Bank uczestniczy w życiu lokalnym. Dofinansowujemy imprezy organizowane na terenie gminy Baborów wspieramy finansowo Szkoły, Przedszkola, Kluby Sportowe, Ochotniczą Straż Pożarną, Związki i Stowarzyszenia.